کانون پرورش فکری مرکز اهرم
فرهنگی- هنری- ادبی -اسلامی- ورزشی و... 
قالب وبلاگ

 

معرفی مربی کانون اهرم به عنوان یکی از زنان فعال عرصه اجتماعی

شهرستان تنگستان

 

 

زهرا میرزایی خواه مربی مسئول کانون پرورش فکری اهرم در مراسم تجلیل از بانوان فعال عرصه های اجتمایی در اهرم در سالروز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن  به عنوان بانوی فعال معرفی شد .

این مراسم که با حضور مسئولین شهرستان و به همت فرمانداری تنگستان و نماینده امور بانوان در شهرستان تنگستان در کنار جشن بزرگ کوثر برگزار شد واز تعدادی  بانوان فعال در زمینه های فرهنگ و هنر و ... تجلیل به عمل آمده و هدایای خود را دریافت کردند  .

مسئول امور بانوان شهرستان تنگستان هدف خود را از این آیین قدر دانی از زحمات بانوان در گذشته و همچنین گامی جهت ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر در سال همت مضاعف و کار مضاعف بر شمرد .

حاج آقا راست گو امام جمعه شهر اهرم در این آیین ضمن تبریک روز زن به کلیه بانوان گفت :ارمغان حضرت فاطمه (س) عفت و پاکدامنی است . همه زنان عالم روزی به آنها خواهند پیوست و یک روزی همه ی زنان عالم با حجاب خواهند شد. و زنان ما با الگو گرفتن از این بزرگ بانو ست که در عرصه های مختلف دوش به دوش مردان  به فعالیت پرداخته و فرزندانی صالح را تربیت می کنند .و حضور بانوان در فعالیتهای اجتماعی نشان دهنده رشد و پیشرفت بانوان به خصوص پس از انفلاب در سایه عفاف و حجاب به وجود آمده است .

وی افزود : حجاب امنیت می آورد و ابر قدرتها با وجود قرار گرفتن در اوج قدرت بی امنیت خواهند بود زیرا تمدن به واسته ی حجاب به وجود آمده و امنیت رکن اصلی تمدن بشر به شمار میرود .

 

 

 

[ چهارشنبه دوازدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ ] [ ز.میرزایی ] [ ]

 

گزارش جشن میلاد کوثر در اهرم

 

کانون پرورش فکری اهرم در سال روز تولد حضرت فاطمه زهرا (س) با همکاری سپاه ناحیه تنگستان و حوزه مقاومت الزهرا (س) تنگستان  ، در بعد از ظهر چهارشنبه ۱۲ خرداد ماه اقدام به برگزاری جشن با شکوهی در مجتمع فرهنگی وهنری اداره  ارشاد تنگستان نمود.

این برنامه که ساعت 18 آغاز شد میزبان بیش از 400 نفر از همشهریان از جمله  جمعی از مسئولین شهرستان  چون امام جمعه شهرستان ، رئیس سپاه ناحیه تنگستان ،نماینده  امور بانوان در شهرستان ، نماینده فرماندار ، رئیس سازمان تبلیغات در شهرستان ، رئیس هلال احمر و ... نیز بود . در این جشن  برنامه های شاد چون مسابه ویژه مادران ، موسیقی سنتی با دف ، بخصوص اجرای طنز مجری توانمند استان آقای حسن غلامی بود که اعضاء کانون پرورش فکری اهرم نیز  به اجرای برنامه هایی چون سرود ، شعر خوانی و همچنین نماهنگی با عنوان مادر با تکنیک ماوراء بنفش اجرا نمود که مورد استقبال جمع قرار گرفت .

سرهنگ دوم پاسدار محمد حیدری رئیس سپاه ناحیه تنگستان در این جشن ضمن تبریک این روز به همه مادران گفت :فاطمه (س) تجلی گاه عشق ، فروغ گیتی ، مادر تاریخ ، تندیس عفاف و کوثر قرآن است .

وی افزود : ما در تاریخ خود زنان اسوه و الگو کم نداریم به خصوص بهترین الگوی برای دختران ما معرفی شخصیت این بزرگوار میباشد . 

ایشان در ادامه با توصیف گوشه ای از زندگی حضرت فاطمه ، به مسئله عفاف و حجاب نیز اشاره نمودند .

همچنین به کلیه کسانی که نام آنها مزین به اسامی فاطمه و زهرا بود هدایایی به رسم یادبود داده شد.

   

 

 

 

بقیه تصاویر را در ادامه مطلب ببینید ...

 


ادامه مطلب
[ چهارشنبه دوازدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ ] [ ز.میرزایی ] [ ]

 

تقدیم به همه مادران دنیا :

 

ای عشـق مـن ای بـرتـر از رؤیـای مـن
ای تسـلی بخش در شب های من

ای که تو هسـتی نوید زنــدگی
کاشتــی در مــن امیــد زنـدگی

ای کــه در ایــمان و تقــوا بــرتـری
الگوی زن ها تو هستی ؛سروری

مادرم :
ای نـازنیــن ای همـدم شـبـهای تنهــایـی
ای روشنـایی بخـش ای عشق اهـورایــی

ای چشم تو یک نقش از ایمان و هستی
در قلب من بـذر محبـت ها تو هسـتی

با تــو هستم ای عزیـزم مــــادرم
بـاورم کـن کـــه تویی تاج ســـرم

فاطمه پورشمس : عضو نوجوان مرکز اهرم

 

 

 

[ سه شنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۹ ] [ ] [ ز.میرزایی ] [ ]

 

مراسم گرامیداشت سوم خرداد در کانون اهرم

 

کانون پرورش فکری اهرم در روز دوشنیه سوم خرداد ماه اقدام به برگزاری مراسم بزرگداشت روز سوم خرداد در کتابخانه مرکز نمود . این مراسم که با حضور 40 نفر از اعضاء  دختر و پسر بود ، بچه ها   به اجرای برنامه های متنوعی پرداختند .

مراسم ساعت 9 صبح با قرائت قرآن و سرود جهوری اسلامی آغاز و در ادامه  بچه ها به اجرای شعر ، مقاله ، سرود و ... نمودند .

همچنین پخش فیلم های انیمیشن از جمله فیلم اتحاد و بهادر و همچنین اجرای قصه گویی توسط مربی کانون بود که در کنار ماکت به اجرا در آمد و مورد استقبال بچه ها قرار گرفت .

مسئول مرکز هدف خود از برگزاری چنین مراسمی را گرامی داشت یاد و خاطره شهداء هشت سال دفاع مقدس یاد کرد وافزود : بازگویی رشادتها و دلاوریهای شهداء گامی جهت درونی کردن فرهنگ ایثار و مقامت  در ذهن کودکان میباشد تا در هر زمینه ای آماده دفاع از حق خود به خصوص دفاع از میهن عزیزمان ایران باشند »

بچه ها بعد از قصه گویی ضمن بیان اینکه هر رنگ پرچم ایران نشانه چیست پرچم های کوچکی مزین به نام الله که خود ساحته بودند بر سر درب منازل ماکت نصب کردند تا ثابت کنند  که پرچم همیشه سرفراز ایران تا ابد بر فراز خواهد ماند .

این مراسم که ساعت 11 به اتمام رسید ،  در پایان برنامه مربی مرکز جهت آشنایی هر چه بیشتر اعضاء با داستانهای جنگ  ُ به معرفی کتابهایی با همین عنوان  نمود که نمونه تصاویر کتابها را در زیر مشاهده میکنید .

    

« میهمان ویژه این مراسم جناب سرهنگ حیدری فرمانده ناحیه سپاه شهرستان بود که علارغم هماهنگی قبلی به دلیل تداخل برنامه های سپاه با این مناسبت ضمن پوزش موفق به حضور در مراسم نشدند. »

 

بقیه تصاویر مراسم را در ادامه مطلب ببینید ...

 

 

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ ] [ ز.میرزایی ] [ ]

 

ساخت ماکت دفاع مقدس توسط اعضاء کانون اهرم

 

جمعی از اعضاء کودک کانون پرورش فکری اهرم اقدام به ساخت ماکت دفاع مقدس به شکل گروهی نمودند .آموزش و  ساخت ماکت که از هفته قبل توسط مربی مرکز آغاز شده بود در روز دوم خرداد ساخت آن جهت بازدید کودکان در سالروز آزاد سازی خرمشهر به پایان رسید .

در ساخت آن با  استفاده از تصاویر کتاب « عبور از کارون  » سعی شد تا صحنه به واقعیت ماجرا نزدیکتر باشد .ابعاد ماکت ۵/۱ در ۵/۲ میباشد و از موادی چون یونولیت ِ خاک اره ُ مقوا ُ اسفنج و ... جهت ساخت آن استفاده شده است .

این ماکت که جهت بازدید مراجعین در مرکز تهیه شده روز سوم خرداد مربی کانون اقدام به اجرای قصه گویی برگرفته از خاطرات کتاب « آوای پرستو» نوشته علی اکبر والایی ، در کنار آن نمود تا در کنار خاطرات جنگ ، خاطره ای  دیگر را رقم بزنند .همچنین هرکدام از بچه ها خاطراتی را که در بازدید از مناطق جنگی داشتند  بیان نمودند.

میرزایی مسئول مرکز اهرم هدف خود را از اقدام به چنین فعالیتی آشنایی هرچه بیشتر کودکان با گوشه ای از خاطرات روزهای به یاد ماندنی هشت سال دفاع مقدس و ایجاد روحیه ایثار و فداکاری در کودکان در کنار همدلی و همکاری گروهی یاد کرد .

این ماکت جهت بازدید علاقه مندان تا آخر هفته برپا خواهد بود .

 

 

تصاویری از بچه ها در حال ساخت ماکت را در ادامه مطلب ببینید ...

 

 

 


ادامه مطلب
[ دوشنبه سوم خرداد ۱۳۸۹ ] [ ] [ ز.میرزایی ] [ ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

با سلام
این وبلاگ متعلق به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اهرم می باشد که هر چند وقت یک بار به روز می شود و آخرین فعالیت های صورت گرفته در این مرکز را در قالب خبرهایی کوتاه ارائه می دهد.
باشد که مورد قبول افتد...
جهت ارتباط با ما میتوانید با شماره تلفن 07725222107 تماس حاصل فرمائید.
امکانات وب